Özel Bakım Merkezi Projesi

Vakfımız tarafından 2008 yılında inşa edilerek; 65 yaşını doldurmuş personele barınma, bakım, tedavi ve rehabilitasyon hizmeti veren Ankara Özel Bakım Merkezi’nin, taleplere yetersiz kalması nedeniyle, TSK ELELE Vakfı; Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulunun Kasım 2018 tarihindeki 2018/6 sayılı kararı ile Ankara’da, bütün maliyetinin Vakfımız tarafından karşılanacağı yeni bir Özel Bakım Merkezi yapılmasına karar verilmiştir.

1996 yılından bu güne üstlendiği her projeyi başarıyla tamamlayan TSK Elele Vakfı, bu projeyi de sizlerin desteği ile tamamlayacak olmanın gururu ve mutluluğunu yaşamaktadır.

Özel Bakım Merkezinin inşaat proje ihalesi, Milli Savunma Bakanlığınca, 11 Temmuz 2019 tarihinde gerçekleştirilmiş ve ihaleyi alan firma ile 29 Ağustos 2019 tarihinde yer teslimi yapılarak proje çalışmalarına başlanmıştır.
Proje,100 yatak kapasiteli ve tam bakım anlayışı ile hizmet verecek, altı katlı ve 15.300 metrekare kapalı alana sahip
bir bakım merkezi olacaktır. 100 yataklı Özel Bakımı Merkezinin projelendirilmesinde; uluslararası kriterler, günümüz modern teknolojisi ve tasarım detayları, konforlu yaşam ve ortak alanları, merkezi ısıtma ve soğutma sistemleri, son deprem ve yangın yönetmeliği esasları dikkate alınmıştır.
100 yataklı Özel Bakım Merkezinin, MSB Ankara Özel Bakım Merkezi binası mimarisi ve rekreasyon alanı ile bir bütünlük oluşturulacak şekilde yapılması planlanmıştır. Proje faaliyetinin tamamlanmasını müteakip 4-5 ay yapım ihalesi süreci, yaklaşık iki yıllık yapım ve kabul süreci sonunda, inşaatın 2022 yılı sonuna doğru tamamlanabileceği
değerlendirilmektedir.